Praktyk na Praktykach - projekt Erasmus+
Nie jesteś zalogowany na forum.
Strony: 1
Projekt "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” jest realizowany w IV osi priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji realizując projekt ze środków PO WER dofinansowała projekt "Praktyk na praktykach" (nr 2016-1-PL 01-KA102-023984), który przeszedł pozytywnie procedurę selekcji: ocenę formalną i merytoryczną w programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1 "Mobilność edukacyjna" w konkursie w latach 2015 i 2016, ale nie został zaakceptowany do realizacji ze względu na wyczerpanie środków finansowych na ten cel i znalazł się na liście rezerwowej.
"Praktyk na praktykach" będzie realizowany od 01.09.2016 do 30.06.2018 i będzie składał się z działań przygotowawczych, mobilności ? wyjazdu na staże zawodowe u pracodawców europejskich, uczestnictwa w zajęciach edukacyjno - zawodowych oraz działań upowszechniających efekty projektu.
Uczestnikami projektu będą nauczyciele przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu, którzy odbędą czternastodniowe staże u pracodawców i poznają specyfikę kształcenia zawodowego w wybranych krajach europejskich.
Zaplanowano wyjazd trzydziestu nauczycieli w sześciu grupach do trzech krajów europejskich: Włoch, Zjednoczonego Królestwa oraz Hiszpanii.
Partnerzy PCKUiP: Sistema Turismo, Training Vision oraz Tribeka Training nie zostali wybrani przypadkowo, są to firmy, które od lat zajmują się organizacją programów szkolenia zawodowego i mają duże doświadczenie w znajdowaniu odpowiednich instytucji goszczących. Z dwoma z nich już wcześniej współpracowaliśmy przy organizacji staży dla uczniów.
Cel główny:
Podniesienie jakości i atrakcyjności wykształcenia zawodowego nauczycieli poprzez ich wszechstronne przygotowanie do podejmowania zadań zawodowych.
Cele szczegółowe:
podniesienie umiejętności i kwalifikacji pracowników
nadanie instytucji wymiaru europejskiego
zapoznanie nauczycieli ze szczegółowymi celami, wartościami oraz zadaniami wynikającymi z europejskich i światowych trendów edukacyjnych
pozyskanie partnerów mobilności szkolnych
współtworzenie międzynarodowych platform edukacyjnych
wymiana doświadczeń z nauczycielami i organizacjami oświatowymi w krajach europejskich
poznanie europejskich i światowych modeli edukacyjnych, strategii uczenia się i nauczania, metod, technik i programów
wykształcenie umiejętności językowych, inicjatywy i przedsiębiorczości
poznanie innych kultur i religii, zwyczajów i obyczajów członków państw Unii Europejskiej
Offline
Strony: 1
[ Wygenerowano w 0.020 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 554.61 kB (Maksimum: 613.59 kB) ]